Vo veku 5.-6. roku sa deťom prerezávajú prvé trvalé stoličky (tzv. šesťky). Sú posledné, uložené pomerne ďaleko a preto sa na ne pri čistení často zabúda. A tiež vďaka ich tvaru – vysoké hrbčeky a medzi nimi veľmi hlboké a úzke jamky, ryhy, ktoré často ani nie je možné bežnou zubnou kefkou vyčistiť – sú tieto zuby napriek dobrej hygiene a fluoridácii pokazené ako prvé. Veľakrát je to iba otázka času. Preto odporúčame tieto stoličky ošetriť “pečaťou” čo najskôr po prerezaní do úst. Zub sa kefôčkou vyčistí a dno ryhy sa zaleje tekutou kompozitnou výplňou a vytvrdí.Ošetrenie je bezbolestné a dieťa môže okamžite jesť.

Hoci pečatenie má najväčší význam u detí, nesporný benefit z neho majú aj dospelí, hlavne na črenových zuboch a stoličkách, ktoré sú zatiaľ bez výplne či kazu.

Pečatidlo pôsobí ako bariéra na sklovine pred deštrukčným účinkom kyselín a baktérií z povlaku. Pečať je trvalá a zaručuje, že sa kaz v ryhe, kde je najväčšia pravdepodobnosť jeho vzniku, už nevytvorí. Samozrejme sa môže zub pokaziť na bočnej plôške, pri krčku či v medzizubnom priestore, no tieto plochy dokážeme bežnými pomôckami dentálnej hygieny bez problémov vyčistiť.